Якщо вчасно не звернути увагу на що почалося руйнування емалі зуба, то згодом це може привести до серйозних наслідків, аж до повного руйнування коронки зуба.
Коронка зуба може бути зруйнована каріозним процесом, механічної травмою, обробкою зуба під металокераміку або суцільнометалеву коронку, а також депульпірованія в процесі лікування деяких захворювань зубів.
Якщо це сталося, то вам необхідно відновлення коронки зуба.
При відновленні коронки зуба з живою пульпою (м'яка пухка тканина, що складається з волокнистих структур і клітин, що заповнюють порожнину зуба) основне навантаження при тиску розподіляється на стінки порожнини, яка складається з дентину і емалі. При зруйнованої коронкової частини зуба навантаження лягає на залишки коронки і приясенній частина кореня зуба. Якщо зуб депульповані, то відновлення коронки зуба в чому залежить від якісного лікування каналів і мікроканалів кореня зуба.
Для успішного відновлення коронки зуба лікар-стоматолог обов'язково повинен дотримуватися косметичних принципів, враховувати фізіологічний стан і функціональні особливості кожної ділянки коронки. Застосування сучасних матеріалів і методик дозволяють фахівцям провести реставрацію зубів, відновлення коронки максимально наближену до природної формі, без використання штучних коронок.