Як чистити зуби або розповідь про те, навіщо потрібно чистити зуби, брекети, коронки, імплантати зубною щіткою

Отже, поговоримо про процедуру - чистка зубів.
Видавлюємо смужку пасти в 1 см на Вашу єдину і неповторну щітку, і діємо, дотримуючись простих порад.

Зверніть увагу, що всі зовнішні поверхні чистять тільки вимітаючими рухами. Чому? Тому що якщо водити щіткою туди-сюди і мікроби, і залишки їжі будуть весело переміщатися по поверхні зубів і благополучно там застрягнуть.

Визначте для себе, в якому напрямку Ви почнете чистку зубів. Розділіть зубну дугу на сегменти і акуратно по черзі вичистіть їх.

Ви звернули увагу, що на схемі вказані три поверхні зубів. Тобто всіма вищеописаними діями ми почистили лише три поверхні зубів. Але у зуба п'ять поверхонь. Значить, дві залишилися не вичищеними і там повним ходом йде веселощі мікробів.

Що ж це за поверхні? Це контактні поверхні, розташовані між сусідніми зубами. І у 80% населення саме там починається карієс, тому що цей відсоток населення, задовольняється маханням щітки по трьом поверхням, даючи можливість мікробам зручно влаштовуватися в міжзубних проміжках.

Контактні поверхні зубів очищаються зубною ниткою (флоссом) або іригатором порожнини рота.

Щоб навчитися, правильно користуватися зубною ниткою, краще все ж дійти до стоматологічної клініки і звернутися до стоматолога. Але спробуємо коротко пояснити на картинках.

Для чищення Вам потрібно 30-40 см зубної нитки. Її потрібно намотати на середні пальці обох рук. Потім просовувати нитку в міжзубні проміжки і, притискаючи до зубів, вичищати бічну поверхню кожного зуба. Нитка повинна починати рух з-під ясна. Зазвичай зубна нитка продається в маленькій коробочці з пристроєм для зручного відривання нитки. Таку коробочку зручно зберігати і в ванній кімнаті, і в дамській сумочці і в чоловічому кейсі. Ця маленька коробочка повинна бути завжди з Вами, тому що є ознакою хорошого тону.

Чистка бічній поверхні зубів жувальних зубів. Розмістіть щітку паралельно бічній поверхні зубів під кутом 450 до осі зуба і вимітайте мікроби у напрямку від ясен до жувальної поверхні. Повторити 10 разів.

Чистка бічній поверхні передніх зубів. Розмістіть щітку перпендикулярно до лінії зубів під кутом 450 і вимітаючими рухами женемо мікроби у напрямку до ріжучої поверхні зубів. Повторити 10 раз

Чистка жувальних поверхонь зубів. Щітка встановлюється на жувальній поверхні зубів і рухом вперед-назад очищається жувальна поверхню. Повторити 10 разів.

 

Правила захисту. Доглянуті зуби завжди викликають захоплення. Тому не варто забувати принаймні два рази на рік заглядати до стоматолога для професійного чищення зубів і для герметизації фісур.
Професійне чищення зубів має на увазі під собою очищення всіх видів нальоту і зубного каменю з поверхні зубів, пломб і ортопедичних конструкцій, збільшення яскравості зубного ряду, і складається з ультразвукової чистки (уз чистка) і полірування зубів Air-Flow.
 
Методика Air-Flow (дослівно "повітряний потік") є одним із сучасних методів професійної гігієни порожнини рота. Розроблена в Швейцарії в середині 80-х років, ця методика забезпечує якісне видалення зубного нальоту і що важливо, абсолютно безболісно і комфортно для пацієнта.
 
Методика Air-Flow забезпечує контрольований потік дрібних частинок спеціального порошку на основі бікарбонату соди з водою і повітрям під тиском. Порошок нетоксичний і швидко розчиняється (основна частина порошку евакуюється за допомогою пиловідсмоктування). Порошок є відносно м'яким матеріалом і абсолютно не травмує зубну емаль.

Ми зацікавлені в інформованості наших пацієнтів. Завдяки фірмам "Сolgate", "Sensedine", "Blend-a-med" ми вже давно даруємо тим, хто пройшов у нас профілактичні процедури, важкий пакет з брошурами і зубними пастами.

Записатися на прийом